POVRCHOVÉ ÚPRAVY

[row]

POVRCHOVÉ ÚPRAVY


[span6]

RHODIOVÁNÍ

Rhodium je velmi tvrdý otěruvzdorný kov, který má výbornou odolnost proti působení chemických látek v ovzduší. Např. u stříbrných šperků chrání měkký povrch stříbra před poškrábáním a před vlivem vzdušné síry a před vznikem sirníku stříbrného,projevujícího se jako „nabíhání“ (černání) výrobků. U bílého zlatazlepšují vzhledové vlastnosti i odolnost povrchu (zlato je měkké). Síla vrstvy jeobvykle 1 μm. Je však volitelná a závislá na čase galvanování. Rhodiování je vhodné i pro alergiky, kteří mají šperky ze zlata s obsahem niklu. Pokovením rhodiem se tak zamezí kontaktu niklu s pokožkou.

[/span6]

[span2]

IMG_1252

[/span2]

[/row]

[row]

[span4]

ZLACENÍ

Dnes nejběžnější technikou je galvanické zlacení, při němž se zlacenýpředmět zavěsí jako katoda do zlaticí lázně a průchodem proudu se na něm usazuje vrstvička ryzího zlata.

FOTO Zlaceni

[/span4]

[span2]

MATOVÁNÍ

Speciální technika, která se provádí jako konečná úprava. Ne vždy je žádoucí, aby šperk byl celý v lesku. Oblíbená je kombinace lesk a mat.

[/span2]

[span2]

PATINA

Nanesením oxidačního mořidla na stříbrný šperk dochází ke zčernání. Vyleštěním šperků tak dojde k tomu, že začernání zůstane pouze na nejhlubších místech šperku. Tato technika se provádí u antických nebo starších šperků.

[/span2]

[/row]

[row]

Námi provedená povrchová úprava lze vždy obnovit.

[/row]

Eshop