Drahé kameny: Larimar

Stříbrný prsten s larimarem vyroben tak, aby kámen byl lehce k jedné straně a z druhé strany vyvažuje stříbrný čtverec povrchově upraven jednou z nejstarších zlatnických technik, a to cizelování pomocí čakanů různých tvarů a průměrů.

Larimar a čtverec spojuje čirý zirkon o průměru 3 mm v hladké obrubě.  Z druhé strany larimaru usazeného v hladké obrubě je ještě prsten doplněn lesklým čtverečkem. Celý prsten je povrchově upraven rhodiem.

 

 

Larimar, kámen meditace, vnitřního míru, spočinutí v tichu nekonečna, nám dovoluje nahlédnout do bezedných prostor naší duše. Duševně nám pomáhá získat nadhled nad věcmi, odstup od problémů, které se nám jinak v bližším pohledu zdají nepřekonatelné a nabídne nám k jejich vyřešení ta nejpřirozenější řešení.

Aktivuje sebeobranné reakce našeho organismu, sebezáchovný proces, který činí zázraky, když nám objektivně nezbývá mnoho naděje na dokonalé uzdravení. Posiluje naše odhodlání bojovat, být si svým vlastním léčitelem a ochráncem zdraví a nespoléhat se příliš na pomoc zvenčí, která často pomůže jen tehdy, když se o to sami přičiníme.

Larimar boří blokády, které brání průtoku životodárné energie, což už samo o sobě někdy postačí k úplnému zotavení. Jeho těžiště je zejména v centru srdce, kde léčí problémy průdušek a plic, v centru hrdla léčí onemocnění horních cest dýchacích, a nakonec i v centru čela, kde povzbuzuje mozkovou činnost.

Očista: Pod proudem vlažné vody. Kámen nabíjíme jednu až dvě hodiny na přímém ranním nebo večerním slunci.

Komentáře