Ametyst – polodrahokam ve znamení Kozoroha

Ametyst je především kámen duchovní čistoty a meditace. Je to kámen inspirace, obohacuje naši meditaci nadosobní láskou, podporuje v nás obětavost a nezištnost, touhu pomáhat bližním. Udržuje nás v bdělosti a koncentraci, pomáhá nám duchovně zpracovávat niterné zážitky a vjemy. Otvírá náš myšlenkový svět novým idejím, tvořivé inspirace a intuici, vnáší světlo do nejasných problémů,které nám brání ve vývoji.Energie ametystu v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí odpustit staré návyky, představy a emoce a nahradit je lepšími.

Ametyst potírá hněv, zběsilost, strach a veškeré negativní vlastnosti a sklony, které nás zatěžují, a naopak v nás probouzí dobrotu a láskyplnou moudrost.

Ametyst působí především proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Pomáhá při bolestech hlavy a migréně. U dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a výbuchy hysterie. 

Očista: ametyst čistíme pod vlažnou tekoucí vodou nebo v misce společně s křišťálem. Nabíjíme jej ve stínu, z dosahu přímého slunce neboť by nám vybledl. 

Komentáře