Naše služby

Výroba šperků na zakázku

Celý proces tvorby šperku je v naší dílně jedinečný. Šperky vznikají přímo v naší dílně a tak máme pod kontrolou celý proces od návrhu až po realizaci Zásnubní prstenšperku. Tento fakt nám přináší velkou radost z tvorby, ale také silný pocit odpovědnosti.
Při tvorbě návrhu promýšlíme každý detail, který by mohl ovlivnit konečný vzhled i nositelnost šperku. Našim šperkům se proto snažíme dát jasný a přitom nadčasový vzhled.

Zhotovíme šperk dle Vašeho návrhu nebo Vám zpracujeme návrh zdarma k objednávce. Délka výroby šperku se liší dle náročnosti, ale zpravidla se snažíme šperk zhotovit do 2 měsíců od zadání zakázky.

ZásnSnubní prsteny 1ubní prsteny nejčastěji vyrábíme z bílého zlata v ryzosti 585/1000 nebo ze stříbra 925/1000 s povrchovou úpravou rhodium. Dominantou zásnubního prstenu je středový kámen – kubická zirkonie nebo briliant pro náročnější zákaznice. Převládá jednoduchost a minimalismus.

Snubní prsteny jsou rozděleny do několika kategorií dle náročnosti a finančních možnostech budoucích manželů. Nejlevnější prsteny se dají vyrobit ze stříbra s 001povrchovou úpravou rhodium. Velkou oblibou mezi zákazníky je kombinování barev zlata ať už klasické bílo-žluté nebo bílo-růžové.

Nabízíme snubní prsteny z chirurgické oceli cenově dostupné. Výběr z kolekce 24 druhů snubních prstenů.

 

PŘEDĚLÁVKA, PŘIDĚLÁVKA ŠPERKŮ

Nevyhovující šperk Vám předěláme nebo zcela přetvarujeme do jiného šperku. Předěláváme například naušnice na přívěšek nebo prsten. Pokud se Vám část šperku rozbije nebo ztratí vyrobíme Vám šperk nový nebo doděláme chybějící část. Většinou tak bývá u naušnic kdy se jedna z páru ztratí.

 

VÝROBA ZÁMEČKŮ NA NAUŠNICE

Naušnice nejsou většinou opatřeny žádným pojistným zámečkem. Do naušnic vyrobíme speciální háček, který po zamknutí nedovolí samovolnému rozepnutí náušnic. Zamykání naušnic provádíme šetrně na uchu přímo v naší zlatnické dílně.

 ORIGINÁLNÍ ŠPERKY SWAROVSKI

Nabízíme výrobu originálních šperků s krystaly Swarovski Elements. K výrobě používáme kvalitní komponenty přímo z rakouské dílny. Krystaly kompletujeme se stříbrnými úchyty s povrchovou úpravou rhodium takže nedochází k oxidaci stříbra ( nečerná a nemění barvu). Zabýváme se i opravou těchto šperků ( doplnění chybějících křišťálků, dodání krystalu, přidělání chybějící naušnice).


Opravy šperků

Neukládejte rozbité šperky do krabičky, nechte si je odborně opravit. Opravujeme a restaurujeme šperky ze zlata, stříbra, oceli a bižuterie do 3 pracovních dnů, možnost i na počkání

  • Opravy přetržených řetízků
  • Opravy rozbitých zapínání
  • Zkracování a prodlužování řetízků
  • Zvětšování a zmenšování prstenů
  • Vsazení nebo dodání ztracených kamínků a drahých kamenů
  • Rovnání zdeformovaných šperků
  • Převlékání korálových šňůr a korálků

Rytí do šperků

Rytí do šperků, ale i do různých předmětů.


Čištění a leštění šperků

Šperk vám může vydržet dlouhá léta, často i po několik generací. Každý šperk však potřebuje údržbu, aby mohl dlouhou dobu sloužit a zdobit svého majitele. Čištění a leštění provádíme na počkání.


Povrchové úpravy – rhodiování, zlacení

RHODIOVÁNÍ

Rhodium je velmi tvrdý otěruvzdorný kov, který má výbornou odolnost proti působení chemických látek v ovzduší. Např. u stříbrných šperků chrání měkký povrch stříbra před poškrábáním a před vlivem vzdušné síry a před vznikem sirníku stříbrného, projevujícího se jako „nabíhání“ (černání) výrobků. U bílého zlata zlepšují vzhledové vlastnosti i odolnost povrchu (zlato je měkké). Síla vrstvy je obvykle 1 μm. Je však volitelná a závislá na čase galvanování. Rhodiování je vhodné i pro alergiky, kteří mají šperky ze zlata s obsahem niklu. Pokovením rhodiem se tak zamezí kontaktu niklu s pokožkou.

ZLACENÍ

Dnes nejběžnější technikou je galvanické zlacení, při němž se zlacený předmět zavěsí jako katoda do zlaticí lázně  a průchodem proudu se na něm usazuje vrstvička ryzího zlata.

MATOVÁNÍ

PATINA


 

Umělecké rytectví

Zhotovíme rytiny do zlatého, stříbrného ale i ocelového šperku.  Dále pak do ostatnich předmětů, jako jsou zapalovače, tabatěrky, placatky a podobně. Rytiny do snubních prstenů z naší dílny jsou vždy zdarma.


 

Výkup zlata a stříbra


Drahé kameny

Dodávání kamínků zirkonů, křišťálků Swarovski, ostatních drahých kamenů (briliant, granát, markazit, aquamarín, rubín, spinel, olivín, atd..)


Kreativní přístup a servis

Zamykání a odemykání naušnic.

příjezd ke klientům

Eshop